Слабкі м’язи тазового дна. Наскільки це небезпечно? Як можна їх самостійно зміцнити та відновити?7 min read

Пологи, операції на статевих органах та вік жінки – основні фактори, що впливають на погіршення роботи м’язів тазового дна, і вагіни зокрема. Від цієї проблеми страждає до 40% жінок у всьому світі. Саме слабкий тонус м’язів тазового дна є причиною нетримання сечі, пролапсу (випадіння) матки та частих інфекційних захворювань. Випадіння матки може призвести до проблем із внутрішніми органами, такими як спайки та запалювальні процеси черевної порожнини, тому що вона тягне за собою інші внутрішні органи. Також низький тонус м’язів піхви призводить до проблем інтимного життя. Інколи больові відчуття призводять навіть до відмови від статевого акту. Ці проблеми виникають не лише у літніх жінок, а навіть у досить молодих.

Причини, що призводять до послаблення роботи м’язів вагіни:

 • Пологи;
 • Аборти та інші операційні втручання;
 • Низький рівень жіночого гормону естрогену;
 • Вади органів тазу від народження або проблеми тазового дна, та інші;

Але, на відміну від зовнішніх м’язів, не так легко зрозуміти, що у вас послаблені саме м’язи тазового дна. На початкових стадіях жінка може не знати про наявність у неї слабкого тонусу м’язів тазового дна і опущення піхви, якщо симптоми малопомітні.

Симптоми слабкості м’язів тазового дна:

 • Нетримання сечі, в тому числі під час сміху, бігу, фізичному навантаженні, кашлі, чханні;
 • Необхідність використання гігієнічної прокладки на випадок непомітного підтікання сечі;
 • Тяжкість і біль внизу живота, що посилюються під час довгого стояння, не пов’язана з іншими гінекологічними захворюваннями;
 • Відсутність оргазму, зменшення задоволення від статевого життя;
 • Опущення стінок піхви і матки, виявлені при гінекологічному огляді.

Якщо у вас є один з перерахованих вище симптомів, вам необхідно зміцнювати м’язи тазового дна для профілактики опущення і випадання піхви і матки.

Більшість жінок дізнаються про це вже при наявності проблем. Отже, щоб запобігти виникненню хвороб, що пов’язані зі зменшенням тонусу м’язів піхви, кожна жінка повинна вміти діагностувати їх послаблення.
Визначення стану м’язів вагіни
Ви можете визначити рівень тонусу м’язів за допомогою власних пальців. Просто введіть  чистий зволожений палець у вагіну та стисніть його м’язами. Ви відчуєте, яка стінка піхви стискає сильніше, а яка слабше. Також ребриста поверхня стінки вкаже на нормальний тонус м’язів, а гладка та м’яка означає, що м’язи майже не працюють. Але не впадайте у відчай, усі захворювання пов’язані зі зменшенням тонусу м’язів тазового дна можливо лікувати. Як саме?
Вирішення проблем м’язів тазового днавумбилдинг
Лише в найскладніших випадках потрібне хірургічне втручання, але на інших стадіях лікування можливо власними силами жінки! М’язи тазового дна тренуються так само, як і будь-які інші м’язи. Насправді зовсім не обов’язково чекати на проблеми з інтимним здоров’ям. Задля швидкого та легкого вирішення проблем розладів м’язів тазового дна, шведська компанія INTIMINA створила два рішення для їх укріплення:

 • Тренажери Кегеля Laselle™, що використовують вагові тренування з трьома кульками різної ваги;
 • Революційний KegelSmart™, що надає персональну тренувальну програму за допомогою  керуючіх вібрацій.

Всі вироби створені з м’якого високоякісного медичного силікону, і є повністю водонепроникними для ідеальної гігієни.

Почніть зміцнення м’язів тазового дна просто зараз, адже крім запобігання проблем зі здоров’ям тренування інтимних м’язів допомагають покращити сексуальні стосунки.  Зміцнення м’язів тазового дна – це турбота про себе зараз і забезпечення повноцінного життя в майбутньому.

[Всього оцінок: 4   Середня: 5/5]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − twelve =

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!