Все, що ви хотіли знати про інтимні м’язи, але соромились запитати

Інтимні м’язи, або м’язи тазового дна

– це м’язи, які ви використовуєте під час інтимної близькості, під час вагітності та пологів, сечовипускання та дефекації. Однак, чи не краще було б поговорити про них більш детально?

М’язи тазового дна є опорою для внутрішніх статевих органів, сечового міхура і прямої кишки. Вони розташовані між лобкової кісткою і куприком. Ці м’язи підтримують органи малого таза в правильному положенні, перешкоджають опущенню матки і сечового міхура. Від стану м’язів тазового дна залежать функції сечовипускання і дефекації, а також родова діяльність.

Дуже часто жінки стикаються з такою проблемою, як опущення або випадіння внутрішніх статевих органів. Ця патологія не несе в собі загрозу для життя, але призводить до соціальної дезадаптації жінки, втрати працездатності. Маючи початкові прояви опущення тазових органів (часті позиви на сечовипускання, нетримання сечі при кашлі і сміху, часті запори, зменшення тонусу м’язів піхви і чутливості при статевому акті) жінка не знає про причини появи цих симптомів і не завжди вчасно звертається до лікаря, а при повному випадінні внутрішніх статевих органів і зовсім не вирішується на хірургічне лікування, прирікаючи себе на тривалі страждання.Існують методи лікування і профілактики випадіння тазових органів не вдаючись до хірургічного втручання, але про це поговоримо трохи пізніше

Розглянемо на малюнку м’язи тазового дна

.
М’язи тазового дна поділяються на три шари — поверхневий, середній та глибокий.

  • Поверхневий шар складається із м’язів, що сходяться у сухожильному центрі промежини (цибулинно-губчастий м’яз, сіднично-пещеристий м’яз, поверхнево поперечний м’яз промежини та зовнішній сфінктер заднього проходу).
  • Середній шар — сечостатева діафрагма, до неї відносяться глибока поперечна м’яза промежини і зовнішній сфінктер сечівника.
  • Глибокий шар називають діафрагмою тазу. Вона складається із парного м’яза, що піднімає задній прохід.

На превеликий жаль, тазове дно у дорослих жінок – від природи слабка структура. Це пов’язано з вертикальним положенням тіла людини, вмістом відносно більшого відсотку сполучної тканини, ніж м’язів.

Насправді та частина м’язів, котрі скорочують вхід у піхву, може бути набагато слабкіше тієї частини, яка скорочує анус. Такий стан буває вродженим або є наслідком її пошкодження під час пологів. Перевірити свою силу м’язів досить просто – достатньо ввести палець в піхву і спробувати стиснути його. Якщо тиск слабкий, ваші м’язи вимагають тренування. Накачати їх нескладно, і на це не потрібно багато часу. Сила цих м’язів потрібна всім жінкам незалежно від наявності проблем з організмом. Їх тонус забезпечує профілактику досить поширених жіночих проблем – нетримання сечі, яке досить часто розвивається з віком та опущення і випадіння внутрішніх статевих органів. Тому, якщо у вас ці м’язи слабкі, рекомендації нижче допоможуть вам вирішити проблему.

Для цієї мети придумано досить багато різних пристосувань, найбільш відомими є кульки, які треба утримувати в піхві і навіть переміщати їх усередині. Також пропонуються пристосування, які треба стискати м’язами піхви і за допомогою манометра оцінювати силу стиснення. Суть тренування м’язів піхви полягає в їх скороченні.

В Європейських країнах ці питання успішно вирішуються за допомогою наукових методів та новітніх пристроїв, розробленних у співпраці з професійними асоціаціями гінекологів та урологів.

Клінічні випробування пристрою INTIMINA KegelSmart були проведені у Медичному Університеті Банера (Фінікс, Арізона) з листопада 2015 по липень 2017 років під керівництвом доктора медичних наук, члена Американської спілки акушерів та гінекологів Деброю Вікман. Було доведено ефективність KegelSmart на жінках, що відчувають симптоми розладів м’язів тазового дна, а саме нетримання сечі, вагінальна слабкість та проблеми з сексуальною чуттєвістю.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ клінічного випробування KegelSmart:

  • Підвищення сили м’язів тазового дна (за даними вимірів клінічного перинеометра) -100%
  • Зменшення випадків нетримання сечі – 90%
  • Покращення пружності вагінальних м’язів – 94%
  • Покращення сексуальних відчуттів – 92%.

Роботу тренажера регулюють датчики, які виконують автоматичний контроль стану м’язів і індивідуально підбирають програму тренувань, що дозволяє збільшувати або зменшувати силу скорочень, ритм, їх тривалість та правильність виконання.

Саме з цього тренажера варто починати роботу з м’язами піхви. Будь-яка робота м’язів призводить до збільшення кількості нових нервових закінчень, що дозволяє краще управляти їх скороченнями.Цей принцип лежить в основі тренування м’язів піхви за допомогою тренажера KegelSmart. Він просто регулює ваші скорочення, підвищуючи інтенсивність навантажень. Це дозволяє всього за 5 хвилин здійснити повноцінне тренування.

Детальний опис тренувань є на нашому сайті та на сайті виробника цих тренажерів.

Підіб’ємо невеликий підсумок: результатом тренувань є створення нового складного багатокомпонентного рефлексу, що виникає у відповідь на скорочення. Він полягає в швидкому і сильному припливі крові до статевих органів і підвищує чутливість, тонус та силу м’язів. Це дозволяє підтримувати інтимне здоров’я жінки на високому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 18 =