Все, що ви хотіли знати про інтимні м’язи, але соромились запитати11 min read

Інтимні м’язи, або м’язи тазового дна

– це м’язи, які ви використовуєте під час інтимної близькості, під час вагітності та пологів, сечовипускання та дефекації. Однак, чи не краще було б поговорити про них більш детально?

М’язи тазового дна є опорою для внутрішніх статевих органів, сечового міхура і прямої кишки. Вони розташовані між лобкової кісткою і куприком. Ці м’язи підтримують органи малого таза в правильному положенні, перешкоджають опущенню матки і сечового міхура. Від стану м’язів тазового дна залежать функції сечовипускання і дефекації, а також родова діяльність.

Дуже часто жінки стикаються з такою проблемою, як опущення або випадіння внутрішніх статевих органів. Ця патологія не несе в собі загрозу для життя, але призводить до соціальної дезадаптації жінки, втрати працездатності. Маючи початкові прояви опущення тазових органів (часті позиви на сечовипускання, нетримання сечі при кашлі і сміху, часті запори, зменшення тонусу м’язів піхви і чутливості при статевому акті) жінка не знає про причини появи цих симптомів і не завжди вчасно звертається до лікаря, а при повному випадінні внутрішніх статевих органів і зовсім не вирішується на хірургічне лікування, прирікаючи себе на тривалі страждання. Існують методи лікування і профілактики випадіння тазових органів не вдаючись до хірургічного втручання, але про це поговоримо трохи пізніше.

Розглянемо на малюнку м’язи тазового дна

.
М’язи тазового дна поділяються на три шари — поверхневий, середній та глибокий.

 • Поверхневий шар складається із м’язів, що сходяться у сухожильному центрі промежини (цибулинно-губчастий м’яз, сіднично-пещеристий м’яз, поверхнево поперечний м’яз промежини та зовнішній сфінктер заднього проходу).
 • Середній шар — сечостатева діафрагма, до неї відносяться глибока поперечна м’яза промежини і зовнішній сфінктер сечівника.
 • Глибокий шар називають діафрагмою тазу. Вона складається із парного м’яза, що піднімає задній прохід.

На превеликий жаль, тазове дно у дорослих жінок – від природи слабка структура. Це пов’язано з вертикальним положенням тіла людини, вмістом відносно більшого відсотку сполучної тканини, ніж м’язів.

Насправді та частина м’язів, котрі скорочують вхід у піхву, може бути набагато слабкіше тієї частини, яка скорочує анус. Такий стан буває вродженим або є наслідком її пошкодження під час пологів. Перевірити свою силу м’язів досить просто – достатньо ввести палець в піхву і спробувати стиснути його. Якщо тиск слабкий, ваші м’язи вимагають тренування. Накачать їх нескладно, і на це не потрібно багато часу. Сила цих м’язів потрібна всім жінкам незалежно від наявності проблем з організмом. Їх тонус забезпечує профілактику досить поширених жіночих проблем – нетримання сечі, яке досить часто розвивається з віком та опущення і випадіння внутрішніх статевих органів. Тому, якщо у вас ці м’язи слабкі, рекомендації нижче допоможуть вам вирішити проблему.

Для цієї мети придумано досить багато різних пристосувань, найбільш відомими є кульки, які треба утримувати в піхві і навіть переміщати їх усередині. Також пропонуються пристосування, які треба стискати м’язами піхви і за допомогою манометра оцінювати силу стиснення. Суть тренування м’язів піхви полягає в їх скороченні.

В Європейських країнах ці питання успішно вирішуються за допомогою наукових методів та новітніх пристроїв, розроблених у співпраці з професійними асоціаціями гінекологів та урологів.

Клінічні випробування пристрою  KegelSmart™ від INTIMINA (Швеція) були проведені у Медичному Університеті Банера (Фінікс, штат Арізона, США) з листопада 2015 по липень 2017 років під керівництвом доктора медичних наук, члена Американської спілки акушерів та гінекологів Деброю Вікман. Було доведено ефективність KegelSmart™ на жінках, що відчувають симптоми розладів м’язів тазового дна, а саме нетримання сечі, вагінальна слабкість та проблеми з сексуальною чуттєвістю.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ клінічного випробування KegelSmart™:

 • Підвищення сили м’язів тазового дна (за даними вимірів клінічного перинеометра) -100%
 • Зменшення випадків нетримання сечі – 90%
 • Покращення пружності вагінальних м’язів – 94%
 • Покращення сексуальних відчуттів – 92%.

Асоціації акушерів – гінекологів рекомендують тренажер KegelSmart™ для зміцнення інтимних м’язів і профілактики захворювань, вилікувати які досить непросто.

Користь виконання тренувань з KegelSmart™ для жінок:

 • родова діяльність буде менш болючою, ризик післяпологових розривів тканин також буде нижче з – за того, що натренована м’язова тканина більш стійка до механічного впливу;
 • профілактика мимовільного виділення сечі під час кашлю та чхання у жінок за рахунок тренування глибокої поперечної м’язи промежини і сфінктера уретри;
 • відновлення м’язового тонусу промежини після пологів і повернення м’язам піхви еластичності;
 • профілактика випадання піхви,  що досить часто зустрічається у жінок похилого віку, за рахунок тренування констриктора піхви.

Роботу тренажера регулюють датчики, які виконують автоматичний контроль стану м’язів і індивідуально підбирають програму тренувань, що дозволяє збільшувати або зменшувати силу скорочень, ритм, їх тривалість та правильність виконання.

 Будь-яка робота м’язів призводить до збільшення кількості нових нервових закінчень, що дозволяє краще управляти їх скороченнями.Цей принцип лежить в основі тренування м’язів піхви за допомогою тренажера KegelSmart™. Він просто регулює ваші скорочення, підвищуючи інтенсивність навантажень. Це дозволяє всього за 5 хвилин здійснити повноцінне тренування.

Детальний опис тренувань є на нашому сайті та на сайті виробника цих тренажерів.

Підіб’ємо невеликий підсумок: результатом тренувань є створення нового складного багатокомпонентного рефлексу, що виникає у відповідь на скорочення. Він полягає в швидкому і сильному припливі крові до статевих органів і підвищує чутливість, тонус та силу м’язів. Це дозволяє підтримувати інтимне здоров’я жінки на високому рівні.

[Всього оцінок: 2   Середня: 4.5/5]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 5 =

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!