Чищення та догляд за менструальною чашею1 min read

Менструальна чаша – фантастична альтернатива прокладкам та тампонам. Але є одне питання, яке турбує усіх жінок: Як її чистити? Як і в більшості інших аспектів використання менструальної чаші, тримати її у чистоті дуже легко! Лише в двох випадках вам необхідно її чистити: між використаннями та між циклами. А це повне керівництво, як завжди тримати чашечку чистою.

Спочатку

Перша річ, яку ви маєте робити кожен раз, коли ви плануєте взяти менструальну чашу – мити руки. Ви знизите ризик інфекцій та утримуєте вагіну та навколишню область чистою. Найкращі чашечки зроблені з 100% високоякісного медичного силікону, який має антибактеріальні властивості та не потребує стерилізації після кожного використання. Примітка. Деякі чашечки зроблені не з силікону, тому потрібно  навчитись правильно чистити відповідний матеріал згідно інструкції виробника.

Чищення між використаннями під час циклу

Так як силіконові чаші антибактеріальні, то вам не потрібно мити її кожного разу коли ви її випорожняєте. Просте споліскування під водою у раковині достатнє для очищення перед повторним встановленням.  Однак, якщо ви не маєте доступу до  води(як, наприклад, у громадській вбиральні), ви можете просто протерти чашу туалетним папером, або взяти з собою пляшку води та просто випорожнити вміст чашечки у туалет.

Примітка. Якщо ваша чаша має маленькі повітряні отвори на ободі – їх потрібно тримати чистими. Якщо отвори будуть закриті, то може бути важко правильно встановити вашу чашу повторно, що може призвести до протікань. Якщо у вас є доступ до проточної води, то ви можете легко очистити ці отвори шляхом згинання силікону в потрібних місцях під час полоскання. Також ви можете зробити наступне:

  • Наповнити чашу водою.
  • Покладіть щільно долоню зверху, щоб вода не протікала,  та перегорніть руку з чашечкою.
  • Стисніть основу чаші, щоб змусити воду вийти скрізь ці отвори.

Ця процедура повинна промити усі отвори. Деякі чаші (наприклад Lily Cup™) не потребують повітряних отворів, тому ви можете не перейматися цим питанням.

Деякі жінки віддають перевагу використанню мила під час миття чашечки, хоча це не обов`язково.  Якщо ви використовуєте мило, уникайте антибактеріальних та ароматизованих промивок, таких як піна для ванн. Краще використовувати рН-збалансовані  засоби для інтимної гігієни. Вони допоможуть вам уникнути подразнень та інфекцій від хімічних елементів, що часто входять у склад мила або інших миючих засобів.

Чищення між циклами

Як тільки ваш цикл закінчиться, ви можете захотіти зробити ретельну чистку вашої чаші до того, як покласти її на зберігання. Ви можете це зробити для власного заспокоєння та видалення будь-якого бруду, або нальоту. Ось декілька шляхів, я можна зробити глибоке очищення вашої чаші.

Примітка. Сильна чистка може викликати деяку втрату кольору чаші, але це є нормальним та не впливає на безпеку та ефективність її використання. Але деяким жінкам не до вподоби, як чашечка після цього виглядає.

Кип’ятіння : Закип’ятіть 3 чашки води.(Використовуйте водопровідну воду, тільки якщо ви проживаєте в місцях де вона є питною, інакше використовуйте бутильовану). Занурте вашу чашечку, але впевніться, що вона не торкається дна та стінок посуду. Кип’ятіть чашу 5-8 хвилин, потім злийте воду і дайте їй висохнути на повітрі. Кип’ятіння абсолютно безпечно, якщо ви використовуєте достатньо води і чашечка не торкається сухих частин посуду, що може призвести до руйнування силікону. Якщо ви сумніваєтесь у своєму посуді ви можете, придбати нову невеличку каструльку для чаші, та тримати її окремо.

Стерилізаційні таблетки для дитячих пляшок: Цей спосіб гарний тим, що чистка проходить у холодній воді, і тому вони ідеально підходять для використання в умовах гуртожитку, де нема окремого доступу до плити або ви некомфортно почуваєте себе, коли кип’ятите чашечку на загальній кухні. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій виробника. Також ці таблетки гарно виводять плями.

Додаткові способи виведення плям

Перекис водню (1%): Розведіть одну частину 1% перекису водню з однією частиною води. Занурте вашу чашечку та залишіть її на 24 години. Потім добре промийте чашу, щоб повністю видалити залишки перекису перед використанням або зберіганням.

Білий натуральний оцет: Цей спосіб не такий якісний, як з перекисом водню, але він повністю природній. Змішайте одну частину оцту з двома частинами води. Занурте чашу на 24 години. Ретельно промийте чашу. Якщо вона продовжує мати запах оцту – прокип’ятіть її.

Ви можете використовувати м’яку зубну щітку для обережного виведення плям, а також зубочистки для очищення повітряних отворів у разі необхідності.

Повністю висушуйте вашу чашу після чистки перед зберіганням. Найкраще використовувати повітряну сушку у добре провітрюваному місці. Впевніться, що ви зберігаєте чашечку у коробочці, або спеціальній сумочці, для утримання чаші у чистоті між використаннями. Регулярне чищення та піклування за чашею, допоможуть вам відчувати себе захищеною та здоровою на роки вперед.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 − 18 =

Наші товари:

Менструальні чаші

Менструальна чаша Ziggy Cup™

1 299,00 грн.

Менструальні чаші

Lily Cup™ One

999,00 грн.
Немає в наявності

Менструальні чаші

Lily Cup (розмір В)

1 199,00 грн.

Менструальні чаші

Lily Cup™ Compact (розмір B)

1 199,00 грн.

Менструальні чаші

Lily Cup™ (розмір А)

1 199,00 грн.

Менструальні чаші

Lily Cup™ Compact (розмір А)

1 199,00 грн.
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!